Basmati rýže 1kg

Kód: 02
Značka: Shazia
109 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.5.2021

Basmati pusa raw se vyznačuje prvotřídním aroma a vůní čerstvého oříšku, vynikající chutí a nadprůměrnou délkou zrna, které je v syrovém stavu cca 7,4 mm dlouhé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je snadno a rychle stravitelná, má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a je přirozeně bezlepková. 

Basmati rýže má řadu poddruhů, které se vyznačují různou kvalitou. Víte jaký druh basmati rýže kupujete? My o naši rýži víme každý detail.

Shazia Omni basmati pusa raw se vyznačuje následujícími parametry:

Průměrná délka zrna - 7,40 mm
Žlutá zrna - max 1%
Neloupaná zrna - žádné
Lámavost zrna - max 0,5%
Vlhkost - max 13%
Bělost - 32-33

Použití: je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet. Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni.

Doporučený způsob přípravy: rýži nejdříve propláchněte studenou vodou, na 250g rýže použijte 1L vody. Pokud si nejste jisti s poměrem rýže / voda, řiďte se jednoduchou radou, na vrstvu rýže „postavte“ prsty a zalijte je vodou do výšky prvních dvou článků na prstech. Vařte dokud se voda zcela nevyvaří.

SPECIFIKACE:
Složení: 100% indická basmati rýže (Pusa raw)
Objem: 1kg
Vyrobeno v Indii.

NUTRIČNÍ A ENERGETICKÁ HODNOTA:
Výživové údaje na 100g:
Energetická hodnota: 1570kJ / 375kcal
Tuky : 2,9g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0,5g
Sacharidy : 77g, z toho cukry: 0,9g
Bílkoviny : 6,7g
Soli: 0,007g

Doplňkové parametry

Kategorie: Výběrová rýže
Hmotnost: 1 kg

Shazia je prémiová značka indické basmati rýže té nejvyšší kvality. Světový výrobce, který má svoje mlýny v Indii a exportuje do celého světa. Nabízí od 1121 krémové Sella basmati rýže přes 1121 Steam basmati, Pusa Basmati Rice, Tradiční Basmati až po různé druhy běžné nebasmati rýže.